Ośrodek Wypoczynkowy Bęsia

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „BĘSIA” położony jest w miejscowości Bęsia k/Biskupca, na szlaku turystycznym między Świętą Lipką, Gierłożą i Mrągowem. Oddalony jest 45 km od Olsztyna i 10 km od Biskupca . Usytuowany jest nad jeziorem Bęskim

Sale

18-01-2018

Termin

Od:

Do:

= 1 doba

łazienka
hol
spa / rehabilitacja
sport
wesela i imprezy okolicznościowe
fotografie nocne

Ocena obiektu


Opinie o Ośrodek Wypoczynkowy Bęsia

Ośrodek Wypoczynkowy Bęsia
5

Miejscowość położona na Mazurach na szlaku turystycznym między Świętą Lipką, Gierłożą i Mrągowem, nad jeziorem Bęskim, 45 km od Olsztyna w jednym z najpiękniejszych miejsc na Mazurach. Dzięki temu Bęsia jest doskonałą bazą wypadową do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Warmii i Mazur.

ATRAKCJE:

 1. Święta Lipka – Sanktuarium Maryjne (20 km)
  To sławne sanktuarium Maryjne. Jest „Perłą” Baroku wartości zabytkowej.- Można zobaczyć ołtarz główny, ołtarze boczne, kunsztownie wykonane tabernakulum, organy, freski w kościele i w krużgankach, kuta brama, rzeźby w kamieniu i drewnie, dzieła artystycznego ślusarstwa.

 2. Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie (25 km)
  Prawdziwym klejnotem Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie jest wizerunek Matki Bożej, zwany powszechnie Matka Bożą Gietrzwałdzką. Obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej należy do grupy obrazów wzorowanych na ikonie znajdującej się w "Kaplicy Przewodników" w Bizancjum, którą według tradycji miał namalować Święty Łukasz.

 3. Zamek w Reszlu (17 km)
  Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne, mazurskie krajobrazy - wszystko to tworzy klimat, którego się nie zapomina.

 4. Wycieczka Gierłoż
  Była kwatera Hitlera (40 km) W Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami po to by ukryć się sam Hitler.

 5. Wędkarstwo
  Mazury to z pewnością ulubione miejsce wprawionych w boju, jak i mniej doświadczonych miłośników wędkarstwa. Znalezienie ciekawego łowiska w Krainie Wielkich Jezior problemem nie jest. Zapraszamy nad jezioro Bęskie lub pobliskie jeziora.

 6. Spływ rzeką Krutynią (20 km)
  Położona w sercu Mazur, to wymarzona rzeka dla spływów rodzinnych. Popłynąć nią może każdy, bez względu na wiek i umiejętności. Jej łagodny, leniwy nurt sam niesie kajak, a wspaniałe widoki mijanych wzgórz morenowych z nawiązką wynagrodzą - niewielki przecież - wysiłek.
  I kolejna atrakcja - szlak Rzeki Dajny. To nowy szlak, warto go poznać i przepłynąć nim. Wypłynąć można z Mrągowa lub z Piecek.

 7. Ranczo Zielony Koń (30 km)
  Ranczo na Mazurach położone w Borowskim Lesie koło Sorkwit posiada bogatą ofertę jeździecką można tam nauczyć się jazdy konnej od podstaw, jak również jest możliwość samodzielnej przejażdżki konnej w okolicy pięknych mazurskich jezior.

 8. Mrągowo (35 km)
  Mrągowo jest dla wszystkich. Bo jeśli chcecie wrażeń i śmiechu, który wszak zdrowiem jest zwany, dostarczy Wam tego mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Po śmiechu czas na muzykę country – Mrągowo i Mazury z niej właśnie słyną, a polscy kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski. Nie przegap więc Mrągowa!

 9. Rejs Statkiem po największych Jeziorach Mazurskich
  Rejs statkiem umożliwia podziwianie niepowtarzalnych uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z całym bogactwem świata zwierzęcego i roślinnego. Bogata flora i fauna nadaje tym terenom niepowtarzalny i unikatowy charakter regionu turystyki i wypoczynku w skali całej Europy.

 10. Lato artystyczne w Olsztynie (49 km)
  Olsztyn jest stolica Warmii i mazur. Posiada wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia. O to niektóre z nich. Ponadto sezonie letnim na starówce w Olsztynie występuje wielu znanych artystów, będąc na wczasach w Waszecie koniecznie wybierz się na koncert do nowo odrestaurowanego amfiteatru.